Skip to Content

Novinky

24/04/2024
Aktualita
E-mobilita na vzestupu: v 1. čtvrtletí meziročně stoupl výkon sítě ČEZ o 39 % a odběry o 65 %. Výhodnější tarify přispěly k růstu registrovaných řidičů na 27 tisíc

*V 1. čtvrtletí řidiči odebrali v síti ČEZ přes1,8 mil. kWh zelené elektřiny
*To je o 65 % více než za první tři měsíce roku 2023
*Celkový výkon sítě veřejných dobíjecích stojanů ČEZ pro e-auta překročil 51 MW
*Růst výkonu meziročně o 39 % táhnou především instalace ultrarychlých stanic
*Nejvytíženější byly stojany v Praze a na dálnicích D1, D5 a D10

Za posledních 12 měsíců se síť veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily rozrostla o 135 stojanů. Každá čtvrtá nově postavená „dobíječka“ měla přitom výkon 150 kW a vyšší, který umožňuje řidičům během 10 minut doplnit baterie na dalších až 150 km jízdy. Počet registrovaných zákazníků vzrostl i vlivem zlevněného dobíjení na 27 231 řidičů. To všechno se projevuje na objemu odebrané bezemisní elektřiny. Zatímco za první tři loňské měsíce řidiči u stojanů ČEZ načerpali přibližně 1 milion kWh, letos je to už přes 1,8 milionu kWh. Síť roste díky prostředkům z Operačního programu Doprava i z vlastních investic Skupiny ČEZ.

02/04/2024
Aktualita
ČSOB Leasing a Skupina ČEZ podepsaly Memorandum o spolupráci, podpoří rozvoj elektromobility

ČSOB Leasing navázal partnerství se Skupinou ČEZ, a to prostřednictvím podpisu Memoranda o spolupráci. Toto důležité spojenectví bylo navázáno s cílem podpořit rozvoj elektromobility v České republice a nabídnout komplexní službu dodávky a financování dobíjecí infrastruktury pro podnikatele.

16/03/2024
Aktualita
Světový pohár elektromobilů slavnostně odstartoval v Jaderné elektrárně Temelín

U největšího českého bezemisního zdroje slavnostně odstartoval letošní ročník národního šampionátu vozidel s elektrickým pohonem ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally. Populární českokrumlovský podnik, 12. ČEZ Czech New Energies Rallye, patří jako jediný z českého kalendáře do světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cup. Na dvoudenní rallye pravidelnosti se vydalo 34 posádek z Čech i zahraničí.

14/03/2024
Aktualita
ČEZ pokračuje v elektromobilizaci flotily. Pod jednou střechou má 42 parkovacích míst vlastní dobíječku

*ČEZ provozuje flotilu více než 150 e-aut, další stovky přidá v příštích letech
*V ESG závazku se ČEZ přihlásil k elektrifikaci většiny flotily do roku 2030
*Souběžně s nákupem nových e-aut buduje ČEZ i interní dobíjecí infrastrukturu
*Ve Skupině ČEZ mají dnes řidiči e-aut k dispozici přes 140 dobíjecích wallboxů
*V Praze v jedné budově spustil síť 42 míst s dobíječkami, desítky se jich připravují
*Projekt testuje optimalizaci dobíjecích výkonů v čase, zkvalitní i správu autoparku

Přijet do práce, zaparkovat v garáži služební elektromobil, zapojit ho do dobíječky a odjet s dobitou baterií. Pro desítky řidičů služebních aut z pražské centrály ČEZ to je ode dneška realita. Umožnilo to osazení dalších více než čtyřiceti parkovacích míst dobíjecími wallboxy, z toho je 13 pozic určeno pro elektromobily z firemní autopůjčovny. Řešení chce vedle zkvalitnění dobíjecího zázemí pro zaměstnance otestovat i řízení a rozložení dobíjecích výkonů v čase a zlepšit přehled o dobíjení pro provozovatele autoparku ČEZ.